SV EN
Affärsressor031-13 43 00
Möten & Event031-719 10 00
Mässresor031-719 10 50
SV EN
Affärsressor 031-13 43 00
Möten & Event 031-719 10 00
Boka online Mässresor 031-719 10 50

Orkesterturnéer

Travel Service har många års erfarenhet av att arrangera kompletta turnéresor för stora och små orkestrar. Vi kan erbjuda ett varierat serviceutbud, allt från budgetlösningar till VIP-service.

Varje turné är unik och våra experter vet hur man planerar ett upplägg där alla pusselbitar faller på plats och där genomförandet känns tryggt och professionellt för alla deltagare.


Planering och koordinering

Travel Service tar hand om bokning av reguljär-/charterflyg, båtar, tåg, bussar, hotell och restauranger mm. Vi genomför regelmässigt förhandlingar med alla leverantörer och samarbetspartners för att alltid kunna erbjuda bästa pris.

Ofta deltar vi i planeringen redan från början och ger våra synpunkter på hur tidtabeller och yttre omständigheter kan påverka ett perfekt genomförande.

Frakt av instrument

För att det ska bli en oförglömlig konsert behövs det instrument! Vi fraktar instrument med temperaturreglerade lastbilar, reguljärflyg eller egen chartermaskin, allt efter behov och tidtabell. Travel Service har även kunskapen om den dokumentation som krävs för internationella transporter av instrument.

Besökande orkestrar

Vår kompetens och service har gjort oss välkända och därför tar vi också hand om besökande orkestrar på turné i Norden. Våra avtal med leverantörer gör våra priser attraktiva för internationella orkestrar.

 

Offertförfrågan

Vill du bli uppringd

Fyll i ditt namn och telefonnummer så ringer vi upp dig inom kort (under ordinarie arbetstid).

Kontakta oss

Affärsresor
031-13 43 00
Armina Tabakovic
armina@travelservice.se
Elisabeth Boyagi
elisabeth@travelservice.se
Lars Karlsson
lars.k@travelservice.se
Martti Kivimäki
martti@travelservice.se
Möten & Event
031-719 10 00
Muniba Vukcevic
muniba@travelservice.se
Claes Laasonen
claes@travelservice.se
Mässresor / sälj
031-719 10 50
Kristofer Andersson
kristofer@travelservice.se
Mattias Marberg (tjänstledig)
mattias@travelservice.se
Sarah Dahlberg
sarah@travelservice.se
Air Broker
031-134300
Eric Kronqvist Ericsson
eric@travelservice.se
Sven Ericsson
sven@travelservice.se
Marknad
031-134300
Annika Peterson
annika@travelservice.se
Ekonomi
031-134300
Cecilia Mohlin
cecilia@travelservice.se
VD
031-134300
Lars Sandheden
lars@travelservice.se

Skicka mejl

Fyll i uppgifterna nedan så återkommer vi inom kort.

Får vi bjuda på lunch?

Fyll i dina uppgifter så återkommer vi och bokar ett lunchmöte inom kort.